Etkili Banner Hazırlamak | Istcode 360° Dijital Pazarlama

Etkili Banner Hazırlamak

Etkili Banner Hazırlamak

Her gün onlarca reklam görüyor, bazılarını aklımıza kazıyor, bazılarını ise saniyeler içinde unutup gidiyoruz. Peki küçük şeyleri çekici hale getiren detaylar nerede saklı? Doğru bir reklamda bulunması gerekenler neler? Reklam görseli hazırlama önemli bir etken mi?

 

Bu yüzden den reklam görseli hazırlama, birçok yayın türünde reklamınızı efektif bir pazarlamaya çeviren önemli unsurların başında gelir. Peki reklam görselleri hazırlanma aşamasında hangi noktalarda ayrılır?

 

Görsel Kalitesi: Hazırlamış olduğunuz reklam görselini hangi mecra için hazırlıyor olursanız olun, görselinizin yüksek kalitede olması her zaman için tüm hedef kitlenize kaliteli reklamlar göstermenizde faydalı olacaktır. Özellikle dijital reklamlarda Mac kullanıcıları gibi retina ekran kullananları da göz önünde bulundurmak istiyorsanız, görsellerinizi her daim yayınlanan boyutunda en az 2 kat daha büyük olarak yüklemenizde fayda var.

 

Birçok küçük şey, doğru reklam ile büyük yapılmıştır. -Mark Twain


Doğru Rakip Analizi: Reklamını yaptığınız ürün veya hizmette tek bir firma değilseniz, reklamınızı efektif olarak kullanmanız ve rakiplerinizin reklamlarından ayrılarak ön plana çıkmanız, kendinizden söz ettirmeniz gerekir. Bunu yapmanın en etkili yolu da doğru şekilde yapılmış bir rakip analizi ve çıkartılan detaylardan geçmektedir.

Tüm bu soruları yanıtlayarak reklam görsellerinizi, rakip firma çalışmaları ile kıyaslayarak tekrar tekrar gözden geçirmeniz gerekmektedir.

 

 

Reklam görseli hazırlama esnasında halihazırda başka markaların da sunduğu bir ürün veya hizmet ile ilgili çalışma yürütüyorsanız aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz, müşterilerinizin karar verme sürecinde etkili olacaktır:
 

  • Rakip reklamlarında kullanılan renk tonlarından farklı mısınız?
  • Müşteri olarak reklam görselinizi ilk defa gördüğünüzde aklınıza ilk olarak hangi marka geliyor?
  • Rakiplerinizin reklam çalışmalarından hangi noktalarda farklısınız?
  • Ürün veya hizmetinizi daha önce anlatılmamış bir şekilde mi ifade ediyorsunuz?
  • Görselinizde kullanıcılar karar vermeye itecek indirim, ekstra özellik gibi detaylar var mı?
  • Müşterilerinize sunmuş olduğunuz görselde, ürün detayları müşteriyi tatmin edecek düzeyde mi?
  • Kullanıcı, yalnızca reklamınıza bakarak ürünü satın almaya karar verebilir mi?
     

Sosyal medyada paylaşmak üzere hazırlanacak görseller kalitenizi ortaya çıkaraçaktır. Siz de bizimle iletişime geçerek sosyal medya yönetimi ile zirveye ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki önerilen yazı

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler