Fikrini Hayata Geçir
Genel

Fikrini Hayata Geçir

İş hayatınıza büyük bir katkı sağlayacak fikirler hayatınızı tamamen değiştirebilir. Ancak bu fikirleri aklınızda öylece bırakıp unutmaya terkederseniz, kaybediyorsunuz demektir. Nereden geldiğiniz ya da eğitim seviyeniz önemli değildir. Herkesin aklına mutlaka harika fikirler gelir. Tek problem çoğu insanın bu fikirlere aldırış etmemesi ya da bu fikirleri hayata geçirecek adımları ertelemesidir.

fikirlerinizi-hayata-geçirin

Belki de dünyanın en önemli buluşunu bulmuş olmayabilirsiniz ancak bizim şu anda yaşadığımız hayat bir zamanlar sadece bir fikirdi. Kullandığımız teknolojik ürünler, taşıma araçları, dünyayı tanımakta kullandığımız aletler, aklınıza gelebilecek her şey bir zamanlar sadece fikirdi.

Fikirlere Kurşun İşlemez! -V For Vendetta

Aklınıza gelen fikirler konusunda kaç defa hiçbir şey yapmadığınızı bir düşünün. Aklınıza gelen her fikir milyonlarca lira kazandıracak diye bir şey yok, ancak çoğu fikir iş yaşamınızı ve hayat şartlarınızı fark edilebilir ölçüde değiştirecek kapasitedirler. Şimdi size fikirlerinizi daha verimli kullanabilmeniz için birkaç tavsiye vereceğim

  • Bir sisteminiz olsun.
  • İyi olanları seçin.
  • Bir hayat kurun.
  • Fikirlerinizi saklamayın.
  • Korkmayın.

Eski bir söz vardır: “Bir şey bu kadar kolay olsaydı, şimdi herkes onu yapıyor olurdu.”

Girişimcilik artık iş dünyasına has bir terim olmaktan çıktı, bir hayat biçimine dönüştü. Girişimci yaklaşıma sahip olmak için artık bir girişimci olmanıza gerek yok.

Sık sık çevrenizden bir fikri hayata geçirmek için “çok çalışmak” gerektiğine ilişkin sözler duymuşsunuzdur. Oysa, çok çalışmak daha çok risk yönetimini üstelenebilmek için yerine getirilmesi gereken bir yükümlülüktür. Bu yüzden, girimcilik yolculuğunuzu sürdürmek istiyorsanız mutlaka bu yükümlülüğü yerine getirmenin bir yolunu bulmalısınız.

Son Yazılar

SEO

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO bir web sitesi için hayati önem taşıyor demiştik. Online sayfanız üzerinde yapacağınız ...


Istcode
SEO

SEO Nasıl Yapılır

SEO yararları nedir? Kısaca anlatmak gerekirse: Bir dükkan açtınız ama kepenklerinizi kapalı ...


Istcode
Genel

Fikrini Hayata Geçir

İş hayatınıza büyük bir katkı sağlayacak fikirler hayatınızı tamamen değiştirebilir. Ancak bu ...


Istcode