fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Instagram’a Abonelik Sistemi mi Geliyor? Instagram Atlanamayan Reklamlar

Birçok sosyal medya platformu zamanla ücretli abonelik özelliği getirdi. Youtube Premium, X Premium gibi birçok sosyal medya platformu ücretli abonelik sistemi getirerek kullanıcılara daha özel içerikler sunuyor. Bu özellikler şu ana kadar rozet, içerik görüntüleme, abone olma gibi artılar sağlıyordu. Fakat yakın zamanda iddia edilene göre Instagram bu sistemi değiştirecek gibi gözüküyor.

Instagram, geçtiğimiz dönemlerde “Ad Breaks” yani reklam arası adını verdiği yeni bir özelliği test etmeye başladı. İlk bilgilere göre, kullanıcılar Instagram’da gezinirken karşılarına 3-5 saniye uzunluğunda, atlanamayan reklamlar çıkacak. Meta’nın bu reklamlar ile yeni bir abonelik modeli geliştirdiği iddialar arasında yer alıyor. Şu an için gelen yorumlar, beklendiği gibi olumsuz yönde. Birçok kullanıcı, bu kadar sık reklam politikalarının sosyal medyanın ruhuna uymadığını belirtiyor.

Yukarıda da gördüğümüz üzere reklamın kalan süresine ilişkin bilgi, ekranda beliren sayaç ikonuyla paylaşılacak. Peki sizce bu yeni özellikler Instagram’da bulunmalı mı? Bu özellik kullanıcı deneyimi açısından kullanışlı mı? Muhtemelen bu durumları olumsuz etkileyecek olan bu yeni özellik, şimdiden sosyal medya kullanıcıları tarafından kötülenmeye başlandı. Ad break özelliği hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

istcode
istcode
https://www.istcode.com