fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Instagram Satışlarını Artıracak Tüyolar

Günümüzde sosyal platformlar üzerinden iş kapısı oluşturmak ve kazanç elde etmek mümkün halde. Instagram da kuşkusuz en sık kullanılanlardan biri. Instagram üzerinden satış yaparak kazanç elde etmek isteyen kullanıcıları yakından ilgilendiren ve oldukça öneme sahip olan satış artırmanın nasıl sağlanacağı konusundan yazımızda bahsedeceğiz.

Kaliteli Fotoğraflar Paylaşın

Çoğu mecranın olduğu gibi Instagram’ın da temeli görsele dayanır. Satış unsurunuz ne olursa olsun ilgi çekici şekilde görsel paylaşılmanız gerekli. Görseller kullanıcıların dikkatini üzerinde toplamada veya satışa teşvik etmede önemli rol oynar. Ürün görseli net ve ürünü destekleyecek temaya sahip olmalı. Görsel, kaliteli algı yaratmada avantaj sağlar ve rakipler arasından ayrılarak öne çıkmayı mümkün kılar. Fotoğraflar üzerinde yapacağınız kontrast düzenlemeleri, ek objelerle desteklemek gibi müdahalelerle kullanıcıların ilgisini çekebilir ve ürünlerinize olan ilgiyi artırarak satış oranlarınızı yükseltebilirsiniz.

Instagram Reklamlarını Kullanın

Instagram reklamlarına bütçe ayırmalı ve reklam vermelisiniz. Reklamlar, satış oranlarınızı ayırdığınız bütçe ile doğru orantıda artırır. Verdiğiniz reklamın sayısına ve etkileşim oranının yüksekliğine göre ulaşabileceğiniz kullanıcı oranı da değişkenlik gösterecektir. Ne kadar çok kullanıcıya ulaşırsanız satış oranlarınız da o kadar yükselir.

Influencer’lar ile İş Birliği Yapın

Influencer Marketing son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Influencer kullanımı markalara oldukça fayda sağlar. Bu kullanıma elverişli bir bütçeye sahipseniz, satış oranlarınızı dönüştürmede büyük bir fark yaratmayı başarabilirsiniz. Markanıza ve sunduğunuz ürüne uygun niteliklerde Influencerlarla iş birliği yapabilirsimiz. Influencer takipçi kitlesinin dikkatini çekerek yeni bir potansiyel hedef kitle oluşturabilirsiniz.

Ürünlerinizin Faydalarını Ön Plana Çıkarın

Ürün özelliklerinizden ne kadar sık bahsederseniz, hedef kitleniz olan kullanıcılar üzerinde o denli etki yaratırsınız. Kullanıcıların sayfanızı gezerken asıl amacı herhangi bir satın alım yapmak olmayabilir. Öylesine gezen kullanıcılar üzerinde de potansiyel satış teşviki oluşturmak önemlidir ve aslında hiç akıllarında yokken bir ürünü satın almaya yöneltebilir.

İhtiyaç Yaratmayı Kullanın

Ürününüzün özelliklerinden sıkça bahsederek ön plana çıkardınız. Peki bunun fayda sağlamasını nasıl destekleyeceksiniz? İşte burada devreye ihtiyaç yaratma ve bunun sağlayacağı avantajlar giriyor. “Önce susat, sonra su sat” mantığı her pazar için geçerli bir mantıktır. Ürününüzün özelliklerini vurgulamanın yanı sıra sağladığı faydaları da sunarsanız, kullanıcıda dolaylı bir ihtiyaç durumu yaratmış olursunuz. Bu da ürününüzü satın almada harekete geçmeyi sağlayacak ve satış oranlarınızda artış göstermenizi destekleyecektir.

Çekiliş Veya Yarışmalar Düzenleyin

Kullanıcıların oldukça ilgi gösterdiği uygulamalar arasında düzenlenen çekiliş ve yarışmalar vardır. İnsanların ilgisini çekme konusunda oldukça başarılı stratejilerden olan bu yöntemler ve birbirlerini yönlendirmeleriyle oluşan etkileşimler sayesinde bilinirliğin artması sağlanmaktadır. Bu da takipçi kitlesinin artmasına ve satış oranlarının doğrudan yükselmesine olanak sağlar.

Yeni dünyanın dijital gündeminden haber almak için Istcode Blog’u Takip Et!

istcode
istcode
https://www.istcode.com