fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijitalde başarılı olmanın en başta gelen yöntemlerinden biri dijital pazarlamayı etkin kullanabilmektir. Birçok firma dijitalde var olmak isterken, bilmediği ve küçümsediği yöntemler ile hedeflediği başarıya ulaşmakta zorlanıyor. Dijital Pazarlama, içi dolu büyük bir kavramdır. Yetersiz bilgi ile bir şeyler elde etmek oldukça zordur. Dijital pazarlama teknikleri içinde barındırdığı birçok yöntem var ve bu yöntemler her firmaya aynı başarıyı getirmiyor. Bunu şu şekilde örneklendirebiliriz. Herkesin bir çift çoraba ihtiyacı vardır ama o çorap herkesi ısıtmaz ya da herkese uymaz.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Potansiyel müşteri ve hedef kitlenizi etki altına almanıza yardımcı olan Dijital Pazarlama teknikleri, dijitalde olan etkilerinizi arttırarak marka bilinirliğinizi yaymanızda yardımcı olur.

Bu teknikleri ve modelleri öğrenebileceğiniz birçok kaynak hem internette hem de normal hayatta mevcut. Artık pazarlamanın kalbi diyebileceğimiz dijitalde bu yöntemleri tam anlamıyla öğrenmek ve ona göre hareket etmek markalar için oldukça önemlidir. Stratejik yöntemler sayesinde müşteriler ile daha iyi iletişim kurar, ürün ve hizmet ağlarını büyütürsünüz.

Peki bu dijital pazarlama sürecinde başarılarınızı arttıracak teknikler nelerdir? Birçok yöntemin ve tekniğin bulunduğu bu kavramda başta gelen ve bilinmesi öğrenilmesi gereken kriterler mevcut. Bunları aşağıda okuyarak öğrenebilirsiniz.

SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu)

Eğer daha önceki yazılarıma denk geldiyseniz mutlaka biliyorsunuz ki SEO web için çok önemli. Dijital pazarlamanın en önemli kavramlarından biri. SEO’ya gerektiği önemi verdiğinizde web sitenizdeki trafik artışını fark edeceksiniz.

SEM ( Arama Motoru Pazarlaması)

Arama motoru pazarlaması sayesinde, arama motorlarında görünür hale gelebilir ve üst sıralarda yer alabilirsiniz. SEM, arama motoru optimizasyonu gibi ücretsiz bir optimizasyon çalışması değildir. Markanızın tanıtımını arama motorları üzerinde yaparak ilgili sonuçlarda üst sıralamalara çıkabilirsiniz.

Google Adwords Reklamları

Adwords reklamları, Google arama motorunun işletmeler için sunduğu, internet kullanıcılarının kelime sorguları baz alınarak çalışılan reklam türüdür.  Google Adwords reklamları ile hemen hemen her yerde reklam çıkabilirsiniz.

E-Mail Pazarlama

Pazarlama anlamında en çok etkilerini gösteren ve başarı elde etmenizi sağlayan tekniklerden biri e-mail pazarlamadır. Bu pazarlama tekniği ile daha düşük maliyetlerde etkili bir reklam süreci yönetir. Hedef kitle ile anlık iletişim kurarsınız. Faydalardan bir diğer kişiselleştirilmiş mailler ile müşteriye erişme ve müşteri memnuniyetidir.

İçerik Pazarlama

Günümüzde en çok kullanılan ve önemli tekniklerden biri içerik pazarlama diyebiliriz. Hedef kitleye yönelik çıkaracağınız doğru içerikler müşteri sadakati, ürün ya da hizmetin satışı gibi güzel sonuçlar verebiliyor. Müşteri ve marka arasındaki samimiyeti arttıran ve güven sağlayan yöntemlerin başında içerik pazarlama geliyor.

Video Reklamları

Hedef kitleye yönelik hizmet ve ürünü tanıtan kısa videolar pazarlama tekniklerinde sık kullanılan bir reklam çeşididir. Video reklamlar ürünü ve hizmeti kullanıcıya kodlamak için en uygun yöntemlerdendir. Özellikle günümüzde kullanıcılar bir şeyleri okuyarak öğrenmeyi istemiyor. Bunun yerine eğlenceli ve kısa, mesajı net veren videoları izlemeyi tercih ediyor. Bu yüzden birçok kullanıcının aklında hatırlanması daha kolay oluyor.

Influencer Marketing

Influencer pazarlaması da diyebileceğimiz bu dijital pazarlama yöntemi yine günümüzde en çok kullanılan pazarlama tekniklerinden biri. Birçok marka ürünlerini kullanıcıya daha deneyimsel anlatabilmek ve haz yaratabilmek için onları etki altına alabilecek Influencer marketing tekniğinden yararlanıyor.  Marka ve ürüne uygun doğru Influencer anlaşmaları başarılı satış sonuçlarına ulaşabiliyor.

Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Yeniden pazarlama terimi aslında gün içerisinde en çok karşımıza çıkan pazarlama tekniklerinden biri. Bir kullanıcının web site ziyaretleri sonucu farklı bir sayfada reklam ile karşılaşması remarketing tekniğidir. Burada amaç kullanıcının üzerinde durduğu ve incelediği fakat alımını gerçekleştirmediği ürünü ya da hizmeti, web sayfasına geri döndürerek tamamlatmaktır.

Dijital gündemden, yeni gelişen teknolojilerden haber almak için Iscode Blog’u takip edebilir veya kreatif ve dijital tüm işleriniz için 360 derece dijital ajans hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com