fbpx
Contact
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
We wait for coffee
Address: Nish Istanbul Residence, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

iOS 14 Sürümü ve Facebook Business Ayarları

Öncelikle Apple’ın çıkardığı İOS 14 sonrası, internet dönüşüm olayları için optimizasyon, hedefleme ve raporlama yapan işletmelerin maalesef bundan etkileneceği açıklandı. Bu süreçte yönettiğimiz reklam hesaplarının, olumsuz etkilenmemesi adına, Facebook ekibi ile bir toplantı organize edip, değişiklikler için ne yapmamız gerektiğini öğrendik.

Apple’ın iOS 14 Sürümü Reklamlarınızı ve Raporlarınızı Nasıl Etkileyebilir? Reklam Hesaplarınızın, Güncellemeden Etkilenmemesi için Ne Yapılmalı?

1 – Domain Doğrulama İşlemi

İşletme hesabınızda reklam verdiğiniz domainin doğrulanmış olması artık neredeyse zorunluluk.

Facebook İşletme Ayarlarınıza giriyor; marka emniyeti ve domainler yolunu izliyoruz.

Domainler alanında Ekle diyerek domain ekleme işlemine başlıyoruz.

Domain uzantımızı yazdıktan sonra karşımıza böyle bir ekran çıkıyor olacak. Sayfalarınızın meta tagleri arasına “facebook domain verification” bilgilerini girerek, HTML dosyası yükleyerek veya DNS aracılığıyla domaininizi facebook için doğrulayabilirsiniz.

İlgili işlemleri tamamladıktan sonra “Doğrula” butonuna basıyor ve domainimizi doğrulama işlemini tamamlıyoruz. Doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra alan adınızın altında “Doğrulanmış” yazması gerekiyor.

İlk işlemi başarıyla tamamladık. Şimdi diğer adıma geçiyoruz.

2 – Toplu Olay Ölçümü

Facebook Business üzerinden Veri Kaynakları sayfasına girip, yeni eklenen, Toplu Olay Ölçümü sekmesine tıklıyoruz. Bu alanda gözüken “İnternet Olaylarını Yapılandır” butona basarak, ekleme işlemine başlıyoruz.

Açılan ekranda domain doğrulanmış olarak gözükmek zorunda. Biz daha önceden yapılandırdığımız için, o alanda 7 gözükmekte(sizde boş gözükebilir)

Açılan alanda Olayları Yönet diyerek sonraki adıma geçiyoruz.

Açılan ekranda dönüşümleri saydırmak istediğimiz eylemleri seçiyor olacağız. Önemli dönüşüm değerlerini seçip, görüntüdeki gibi ayarlıyoruz.

Tüm ayarları yaptıktan sonra aşağıdaki gönder butonuna tıklayıp, değişiklikleri onaylıyoruz.

İşte bu kadar. Siz de kendi dönüşümlerinize göre organize edebilir, yeni değişikliklerden negatif etkilenmemek için, görüntülerdeki ayarları yapabilirsiniz.

Digital marketing ile ilgili sorularınız ve destek talepleriniz için bize info@istcode.com You can reach us at.

istcode
istcode
https://www.istcode.com