fbpx
Contact
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
We wait for coffee
Address: Nish Istanbul Residence, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Google Güncellemesiyle SEO Yerine İçeriğe Önem Verecek

Google açıkladığı son güncelleme ile SEO odaklı içerikler yerine, özgün içerikleri öne çıkartacağını belirtti. Bu güncelleme ile oluşan fayda kullanıcı için ortaya konuyor. Google kullanıcıların arattıkları konunun cevabına direkt ulaşmasını amaçlıyor. Yeni güncelleme gelecek hafta itibari ile yayına alınıyor.

SEO Yerine Özgün İçerikler Öne Çıkacak

Dünyanın en büyük şirketlerinden ve en çok tercih edilen arama motorlarından Google, açıkladığı son güncelleme ile kullanıcı faydasına odaklanacağını söyledi. Resmi blog sayfasında açıklanan bilgiye göre,Google arama sonuçlarında, SEO’yu odak noktası tutmayacağını bunun yerine kullanıcının faydasını gözeterek özgün içerikleri öne çıkaracağını açıkladı.

Şirket yaptığı testler ile tık tuzaklarının, arama motoru kullanıcıları için kötü bir deneyim olduğunu söylüyor. Google bu güncelleme ile birlikte kullanıcıların arama deneyimlerinin hiç olmadığı kadar iyi olacağını düşünüyor.

SEO Devri Kapanıyor Mu?

Bugüne kadar web site ve blog sayfalarına SEO uyumlu içerikler giren işletmeler, arama sonuçlarının ilk sıralarında yer alıyordu. SEO’nun başarı sağlamak isteyen işletmeler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Google’un yeni suancağı güncelleme akıllara şu soruyu getiriyor. SEO’yu kolay ve uyumlu hale getirmek için yapay zekaya kadar giden teknolojiler çıkmışken SEO devri artık kapanıyor mu?

Google tarafından yapılan açıklamaya göre yeni gelen güncelleme kullanıcıların yararına olacak. Kullanıcı, merak ettiği sorunun cevabına direkt olarak ulaşacak. Orijinal cümleler ve orijinal içerikler güncelleme ile ön plana çıkacak. Çalıntı cümleler ile ortaya çıkan içerikleri Google’da arka plana atacak. SEO’ya (Arama Motoru Opmizasyonu) göre hazırlanan yüksek puanlı özgün olmayan içerikler yerini özgün içeriklere bırakacak.

Fakat yine de SEO’nun ortadan tamamen kalkacağını düşünmüyoruz. Bu güncellemeyle web sitesi ve blog sayfaları için içerik üreten kişiler daha fazla uğraşacak. İçerik üreticileri veya işletmeler daha detaylı ve daha özgün içerikler için uğraşması gerekecek.

İçerik yazarlarının daha çok düşünmesi ve alıntıları azaltması gereken bir sürecin başlayacağını söyleyebiliriz. Şirket güncellemelerin gelecek haftadan itibaren arama motorunu küresel olarak İngilizce olarak kullananlardan başlayarak gerçekleştireceğini belirtti. Google’ın kullanıcı için maksimum fayda sağlayacağını düşündüğü bu güncellemenin getirilerini merakla bekliyoruz.

Dijital gündemden ya da yeni gelişen teknolojilerden haber almak için Iscode Blog’u takip edebilirsiniz. Kreatif veya dijital tüm işleriniz için 360 derece digital agency You can benefit from our service.

istcode
istcode
https://www.istcode.com