fbpx
Contact
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
We wait for coffee
Address: Nish Istanbul Residence, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Semantik Seo Nedir?

Arama motorları ziyaretçilere, aradıkları konu ile ilgili en başarılı sonucu listelemeyi amaçlar. Semantik SEO, ziyaretçinin aradığı konu ile alakalı tüm sorulara cevap olan bir optimizasyon biçimidir. Bir konu ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını içerir.

 

SEMANTİK SEO NEDİR?

Semantik SEO ya da anlamsal arama, kullanıcılar tarafından arama motorları üzerinde “Semantik SEO nedir?” şeklinde aratılıyor. Anlamsal arama, geleneksel SEO çalışmalarına göre daha detaycı bir çalışmadır. Okuduğunuz içerikte size daha çok bilgi veren optimizasyon biçimi Semantik SEO’dur.

Semantik SEO, sadece arattığınız konu başlığıyla sınırlı kalmıyor. Size konu ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm soruların cevabını veriyor. Semantik Seo ile hazırlanan içerik nasıl olmalı diye merak ediyorsanız şöyle diyebiliriz; içerikte belli anahtar kelimeler değil, konuyla ilgili kapsayıcı anahtar kelimeler olmalı.

Google, belli bir süredir kullanıcıya aradığı konuyla ilgili en başarılı sonucu sunuyor. Bir nevi kalitesiz ve yetersiz içerikleri arkaya atıyor. Google, içerik yazarları için Semantik Seo çalışmasını önemli bir yere taşıyor. En kapsamlı içeriğin ön plana çıktığı bir dönemde, markalar ya da içerik hazırlayan kişiler SEO hakkında detaylı bilgiyi edinmeli ve ona göre içerik hazırlamalı.

SEMANTİK SEO’YA UYGUN İÇERİK NASIL HAZIRLANIR?

Öncelikle hazırlayacağınız içeriği iyice araştırmalı ve okuyucunun gözünden bakarak, okuyucunun arayacağı tüm soruların cevabını bulmalısınız. Bu konu ile ilgili hedef anahtar kelimesi araştırması yapmalı ve bu anahtar kelimeleri listelemelisiniz. Anahtar kelimeler Seo için önemlidir; çünkü arama hacmi yüksek anahtar kelimeler içeriğinizin okunmasında büyük bir kriter.

Cümleleriniz birbiriyle anlamlı ve konuyla bütünleyici olmalıdır. Eğer içerikte ilgili bir konuya parantez açmak istiyorsanız, cümleleri koparmamalısınız. Okuyucunun kafasını karıştırmadan bunu yapmalı konuyu birbirinden ayırmamalısınız.

İçeriğinizde, anlamsal arama için önemli kriterlerden biride kullanacağınız başlıklardır. Konu ile alakalı belli orandaki başlıklar içeriğinizi öne çıkaracaktır.

Semantik SEO’nun bir anlam ve konu bütünlüğü demek olduğunu unutmayın. Bu yüzden içerikte kullanacağınız dil yalın ve doğal olmalıdır. Yalın bir dil ile hazırlanmış yazılar, arama motorlarında daha kolay aratılır. Bundan dolayı kullanıcıya daha çabuk ulaşır.

It is a good idea to benefit your business with professional content. digital agency If you want to work with or get one step ahead of your competitors with Semantic SEO, info@istcode.com You can contact us at.

istcode
istcode
https://www.istcode.com