fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Facebook Reklam Modelleri

Milyarlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, günümüzde bir sosyal medya platformu olmaktan ya da eğlence kanalı olmaktan çok öteye geçti. Markalar için güçlü bir araç haline gelen ve pazarlama konusunda başlı başına bir alan yaratan Facebook, profesyonel bir pazarlama hizmeti halini aldı.

Sunduğu reklam veya pazarlama, tanıtım vb. hizmetler ile üstün performans gösteren ve işletmelerin başarılarını katlayan Facebook, reklam modelleri ile oldukça tercih ediliyor.

Facebook Reklam Modelleri Nelerdir?

Birçok reklam modeli bulunan Facebook, işletmenizin trafiklerini artırmanız için avantajlı yöntemlerden biridir. Amacınıza uygun reklam modelleriyle başarıya ulaşmanız, Facebook reklamları ile mümkün. Hedef ve stratejinize uygun seçeceğiniz reklam modelleri ile kullanıcı etkileşimi artırabilir ve işletmenizi geliştirebilirsiniz.

 

Facebook reklam modelleri 3 kategoriden oluşmaktadır:

-Bilinirlik Reklam Modelleri

-Değerlendirme Reklam Modelleri

-Dönüşüm Reklam Modelleri

 

Facebook Bilinirlik Reklam Modelleri

Kullanıcılar tarafından keşfedilmenizi sağlayacak marka bilinirliği reklamları şu şekildedir:

-Marka Bilinirliği Reklamları

-Erişim Reklamları

 

Marka Bilinirliği Reklamları

Markanızın tanınması ya da daha fazla kişiye erişim, etkileşim elde etmek istediğinizde tercih etmeniz gereken reklam modelidir. Bu model sayesinde hedef kitlenizin veya potansiyel müşterilerin etki alanına girebilirsiniz. Bu reklam markanızın bilinirliğini artıracak şekilde çalışır. Optimizasyon, reklamlarınızı gören kullanıcıların tekrar hatırlama ihtimalini ölçerek hazırlar.

 

Facebook marka bilinirliliği reklamlarında kullanılan formatlar;

Görsel

Video

Carousel

Slayt Gösterisi

 

Erişim Reklamları

En düşük maliyet ile reklamınızın olabildiğince fazla insana ulaşmasını sağlayan reklam modeli erişim reklamlarıdır. Erişim reklam modeli ile 24 saat içinde reklamınız bir kullanıcıya en az 2 kez gösterilir. Marka bilinirliği ile arasındaki fark optimizasyon şeklidir.

 

Facebook Değerlendirme Reklam Modelleri

Değerlendirme reklam modelleri, marka bilinirliğinizi artırdıktan sonra sunduğunuz hizmet hakkında bilgi veren ve kullanıcıları satın almaya teşvik eden reklam modelidir.

 

Değerlendirme reklam modelleri:

Trafik

Yüksek sayıda trafik elde etmek isteyen veya daha fazla tık ile ziyaret sayısını çoğaltmak isteyenlerin tercih etmesi gereken reklam modelidir.

 

Etkileşim

Gönderilerinizdeki etkileşim sayısını artırmak için kullanmanız gereken reklam modeli etkileşim reklamlarıdır. Bunlar:

-Gönderi Etkileşimi Reklam Modeli

-Sayfa Beğenmesi Reklam Modeli

-Etkinlik Yanıtları Reklam Modeli

 

Uygulama Yüklemeleri

Bir uygulama sahibiyseniz bu reklam modeli ile uygulamanızı tanıtabilir ya da uygulama yüklenme sayısını artırabilirsiniz.

 

Video Görüntülenmesi Reklam Modeli

Video gösterim sayısının önemli olduğu videoyu izleyen kullanıcıların izleme sürelerine göre ücret belirlenen reklam modelidir. Bu reklam modelinde videoyu izlemesi muhtemel kullanıcılara ulaşmak ana hedeftir.

 

Potansiyel Müşteri Bulma

En pahalı reklam modellerinden biri olan potansiyel müşteri bulma ve hedef kullanıcılardan bilgi toplama amaçlı kullanılan bir reklam modelidir. Bunlar ile kullanıcılara reklam ile form gönderilerek çeşitli bilgilerin doldurulması talep edilir. Toplanılan bilgiler Facebook veri tabanında toplanılarak reklam verene iletilir.

Mesajlar

İşletmenize yanıt vermesi en olası kişilere erişerek müşterinin ilgisini eyleme dönüştürmeyi amaçlayan reklam modelidir.

 

Dönüşüm Reklam Modelleri

Dönüşüm reklamları sayesinde uygulamaları takip edebilir veya ölçümleyebilir, satın alabilir ya da sepete ekleyebilir, ödeme bilgileri vb. reklam verilerini optimize edebilirsiniz.

Dönüşümler

Toplanılan veriler sayesinde yeni vereceğiniz reklam için hedef kitlenizi belirleyebileceğiniz reklam modelidir.

Katalog Satış Reklamları

Sisteme yükleyeceğiniz ürün satışlarını artırmanızı sağlayan reklam modeli veya katalog satış reklamlarıdır. Bunlar, hedef kitlenize sponsorlu olarak ürün veya hizmetlerinizi gösterirler.

Mağaza Ziyaret Reklamları

İşletmenizin yakınlarında bulunan potansiyel müşterilerin veya ziyaret gerçekleştirmesi için size avantaj sunan reklam modelidir. Bu modeller ile potansiyel müşterilere satış yapabilirsiniz ya da mağaza hakkında bilgi verebilirsiniz.

Facebook reklam modelleri hakkında bilgi almak veya profesyonel ekip ile işletmenizin dijital ajans faalizyetlerinizi yürütmek istiyorsanız info@istcode.com’dan bize ulaşabilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com