fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Google Merchant Center Nedir?

Google Merchant Center, Google Alışveriş, Google Ürün Reklamları ve Google Commerce Search kullanımı için ürün listelemelerinizi yüklemenize yardımcı olan bir araçtır.

Dolayısıyla, bir kullanıcının Google Alışveriş‘te aradığı ürünler: Yani http://www.google.com.tr/shopping adresinde listelenen öğeler, aslında Google Merchant Center’dan yüklenir.

Ürünlerinizi Google Alışveriş’te tanıtmak için, Google ile Ürün Listeleme Reklamları için giriş yapmanız gerek. Bu, Google Alışveriş’te ürünlerinizi tanıtırken tıklama başına ödeme yapacağınız; Google Adwords tarafından desteklenen ücretli bir hizmet olacaktır.

Merchant Center’a Başlangıç

Google Merchant Center’ı kullanabilmek için önce Google ile bir hesap açmalısınız. Google’da (Gmail gibi) zaten bir hesabınız varsa, google.com/merchants adresini ziyaret edin ve başlamak için giriş yapın. Zaten bir Google hesabınız yoksa, google.com/merchants adresini ziyaret edin ve “Şimdi bir hesap oluştur” u tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Google Merchant Center Hesabı Nasıl Oluşturabilirim?

  1. Öncelikle, ürünlerinizin Google Merchant Center’ın özelliklerine uyduğundan emin olmanız gerekir.
  2. Ardından, feed’inizi, kılavuzumuzdaki adımları izleyerek Google Merchant hesabınıza yükleyebileceksiniz .
  3. Ürünlerinizi başarıyla yükledikten sonra, Ürün Listeleme Reklamlarınızı ayarlamanız gerekir. Bunu Google’ın eğitim videosunda nasıl yapacağınızı buradan görebilirsiniz .

Tüm bunlar oluşturulduktan sonra, Ürün oluştur Google Alışveriş Sonuçlarınızı tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Google Merchant Center Hakkında Daha Fazla Bilgi

Ürün Listeleme Reklamları hakkında daha fazla bilgi için lütfen Google’ın yardım sayfalarına bakabilir ya da tüm reklam aşamaları hakkında destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com