fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

LinkedIn Analytics: Profil Performansınızı Nasıl İzlersiniz

 Başarılı bir LinkedIn profili ile pek çok iş fırsatı yakalayabilir ve profesyonel ağınızı geliştirebilirsiniz. Konu iş bulma iste LinkedIn sizin için iyi bir asistan olabilir. Ancak, görmek isteyeceğiniz bazı fırsatları kaçırma durumunuzda LinkedIn Analytics aracı ile profilinizin performansını izleyebilir ve profilinizin görünümünü iyileştirebilirsiniz.

LinkedIn Analytics Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikle LinkedIn hesabınıza giriş yapın ve profilinizi ziyaret edin. Ardından, profilinizin üst kısmındaki “Ben” düğmesine tıklayın ve açılır menüden “Profilimi Görüntüle” seçeneğini seçin.
 • Profilinizi görüntüledikten sonra, üst kısımda bulunan “Profil Görünürlüğü” sekmesine tıklayın. Buradan, profilinizin görünürlüğüne ilişkin genel istatistiklere erişebileceğiniz bir menü açılacaktır. Bu şekilde LinkedIn Analytics’e ulaşmış olacaksınız.
 • Analytics bölümünde, profil ziyaretleri, görüntülenmeler, paylaşımlar ve etkileşimler gibi çeşitli metrikler bulunur. Bu metrikler, profilinizin performansını anlamanıza yardımcı olur. Hangi metriklerin sizin için önemli olduğunu belirleyin ve bunlara odaklanın. Profilinizi ziyaret eden kişi sayısı, rakipler, güncellemeler, takipçiler, kariyere dair yazılar paylaşan hesapları metrikler sayesinde analiz edebilirsiniz.
 • Profil performansınızı izlerken, farklı zaman aralıklarını dikkate almak önemlidir. LinkedIn Analytics, belirli bir tarih aralığı seçerek profilinizin performansını karşılaştırmanıza olanak tanır. Bu sayede, belirli bir kampanyanın veya etkinliğin etkisini ölçebilirsiniz ve zaman aralığını ayarlayabilirsiniz.
 • Analytics verilerini dikkatlice inceleyin ve profilinizde hangi alanların güçlü olduğunu ve hangilerinin geliştirilmesi gerektiğini belirleyin. Örneğin, profil ziyaretleri düşükse, başlık ve açıklamanızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Etkileşimlerde artış istiyorsanız, analizlerinize uygun daha ilgi çekici içerikler paylaşabilirsiniz.

LinkedIn’de Profil Performansınızı Nasıl İleriye Taşırsınız?

 •  Kendinize bir profil fotoğrafı koymalısınız. Seçtiğiniz görsel yüzünüzü net bir şekilde belli etmelidir. Uzaktan veya kendinizi çektiğiniz bir fotoğraf olmamalıdır. Aydınlık ve yüksek çözünürlüklü olmalıdır. Arka plan gereğinden fazla dikkat çekmemeli ve sizi geride bırakmamalıdır. Fotoğrafta bir arkadaşınız veya evcil hayvanınız olmamalı, sadece siz olmalısınız. 
 •  Profilinizin başlık ve açıklaması, diğer kullanıcıların ilgisini çekmelidir. Kendinizi etkileyici bir şekilde ifade edin. Özet bölümü kendinizi tanıtmanın en pratik ve bir o kadar önemli yollarından biridir. Kendinizi, mesleğinizi, kim olduğunuzu burada belirterek kendinize yeni işlerin kapılarını aralayabilirsiniz. Kendinize uygun anahtar kelimeleri içeren bu yazıda hashtag (#) kullanmayın. Anahtar kelimelerle kendinizi ifade ederek SEO kullanmış olup kendinizi işverenlerin ilanlarında ön sıralara atabilirsiniz.
 •  Profilinizdeki bilgilerin güncel ve doğru olduğundan emin olun. İş deneyimleri, şu anda bulunduğunuz pozisyonu, becerilerinizi, eğitimlerinizi, sertifikalarınızı, gönüllü çalışmalarınızı ve iletişim bilgileri gibi alanları periyodik olarak gözden geçirin ve güncelleyin.
 • LinkedIn profilinize 50 tane yetenek ekleyebilirsiniz. Bu yetenekleri bağlantılarınız onaylayabilir. Kariyer hayatınıza ve kendinize uygun yeteneklerinizi ekleyerek işverenlerin sizi daha iyi tanımasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Profilinize lokasyon ekleyin. Hangi alanda olduğunuz, nerede çalıştığınız veya bulunduğunuz sizin hakkınızda daha çok bilgi verecektir.
 •   Düzenli olarak içerik paylaşarak profilinizin etkileşimini arttırın. İlgili makaleler, iş deneyimleri veya sektör haberleri gibi içerikler paylaşın.
 •  Profilinizdeki bağlantı sayısını artırarak ağınızı genişletin. İlgili profesyonellerle bağlantı kurun ve ağınızı sürekli olarak büyütün.
 •  LinkedIn Analytics’i düzenli olarak kullanarak profilinizin performansını takip edin ve gerekli iyileştirmeleri yapın. Hangi stratejilerin işe yaradığını belirleyin ve buna göre hareket edin.
 • Öne çıkarılanlarınızı aktif ve kendinizle bağlantılı tutun. Markanızı, işletmenizi veya kendini anlatan kısa videolar ekleyebilirsiniz. Sizin için anlamı olan, profilinize değer katacak özel günleri hesabınızda paylaşabilirsiniz. İnternet sitenizin, sosyal medya hesaplarınızın, haber bültenlerinin linklerini takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Faaliyet kısmını kontrol edin. Yaptığınız her yorum veya attığınız beğeniler, paylaştığınız gönderilerin hepsi burada gösterilir.
 • Kurduğunuz bağlantılar önemlidir. Tanıdıklarınız veya meslektaşlarınız, takip ettiğiniz kişiler ve işverenlerle kurduğunuz sosyal ağ sizi ileriye taşır. Bağlantı sayınızın artması iş bulmanıza veya ortak ilgi alanlarınız olan kullanıcılarla buluşmanızı sağlar.

LinkedIn Analytics, profilinizi izlemek ve iyileştirmek için önemli bir araçtır. Analytics kullanarak kendinizi öne çıkarabilir, iş fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Profilinizi düzenli olarak analiz ederek ve metriklerden yararlanarak potansiyel iş fırsatlarını artırabilir ve profesyonel ağınızı genişletebilirsiniz. Unutmayın, başarılı bir LinkedIn profili oluşturmak için aktif olmak ve düzenli içerik paylaşmak gereklidir ve doğru stratejileri belirlemek için analizlerden yararlanmak önemlidir.

istcode
istcode
https://www.istcode.com