fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Takipçi Almanın Zararları

Sosyal medyada takipçi sayıları özellikle işletme hesapları için oldukça önemli. Sosyal medya hesaplarınızda yer alan takipçileriniz, sizin ne kadar tanındığınızla ya da ne kadar güvenilir olduğunuz ile bağdaştırılıyor. Birçok marka, takipçi sayılarını artırmak için takipçi satın alıyor. Fakat bu yöntem algoritmalarını mahvediyor. Takipçi alma işlemi size daha çok zarar verecektir. Peki bu işlemin geri dönüşü markanın istediği gibi güç gösteren bir şekilde mi oluyor? Yoksa markanın sosyal medya etkileşimlerini daha kötü hale mi getiriyor?

Takipçi Satın Almak Algoritmalarınızı Bozuyor

Bu konu hakkında düşünüyor ve araştırma yapıyorsanız, söylemeliyim ki güvenilir takipçi almanın ya da gerçek Instagram takipçisi satın almanın hiçbir yolu yok. Bunu yaptığınız an aslında kendi etkileşimlerinizi yerle bir etmiş oluyorsunuz. Instagram fake takipçiyi fark ettiği an, algoritmalarınızı yerle bir ediyor ve sizi sahip olduğunuz organik takipçilerinizin önüne dahi çıkarmıyor.

Güçlü bir marka algısı yaratmak istiyorsanız, takipçi satın alarak muhtemelen bunu sağlayamayacaksınız. Kısa yoldan takipçi sayılarınızı artıracak yollara başvurmayın. Hesaplarınızda özenli ve doğru bir iletişim planı uygulayın. Sosyal medya hesaplarınızda, doğru adımlar attığınızda başarılı olmak kaçınılmaz olacaktır.

Bu konu ile ilgili belirtilmesi gereken önemli bir diğer unsur ise tabii ki, bot takipçi alma yaptığınızda gelen kitlenin aslında sahte ve hedef kitlenizle alakası olmadığıdır.

Amacınız sosyal medyada satışlarınızı ya da bilinirliğinizi arttırmaksa bu işlem ile bunu başaramayacaksınız. Takipçi aldığınız takdirde, etkileşim sayılarınızın düşmesi, keşfet olamamanız gibi birçok kötü durumla karşılaşacak ve zamanla sahip olduğunuz organik etkileşimlerinde sonunu getireceksiniz. Bu durumu düzeltmek için çok daha büyük bir efor sarf etmeniz gerekiyor.

İlk etapta sosyal medya hesaplarınız, kullanıcılar için çok takipçili, güvenli bir hesap gibi gözükür. Etkileşim oranları takipçi sayınıza göre daha düşük olacağı için bu algı hemen bozulacaktır.

Takipçi Almayın Öne Çıkacak Çalışmalar Yapın

Instagram’da takipçi alma ya da kısa yoldan, getirisi olmayan seçeneklere başvurmayın. Bunun yerine hesabınızı büyütecek ve gerçek etkileşimlere sahip olacağınız adımlar atın. Markanıza ve hedef kitlenize uygun kaliteli içerik planı, metinler hazırlayın. Doğru zamanda verilen ilgi çekici reklamlar sayesinde Instagram hesabınızı istediğiniz doğrultuda büyütebilirsiniz.

Sosyal medya platformlarına önem veren bir markaysanız ki içinde bulunduğumuz çağda dijitalde markalaşmak oldukça önemli. Markanız için verebileceğiniz en doğru kararlardan biri profesyonel bir destek almak olacak.

Kreatif ve profesyonel bir ekip ile markanızı büyütecek planlamalar yapabilirsiniz. Dijital ajans desteği ile markanızı dijitalde büyütecek hamleleri profesyonellerin yürütmesine izin vermelisiniz. Sahte takipçi almak ve bütçenizi, hesaplarınızı mahvedecektir. Böyle bir yönteme bütçe ayırmak yerine, markanızı büyütecek doğru adımlar atmalısınız.

Dijital gündemden haberdar olmak için Istcode Blog sayfasını takip edebilir ve kreatif dijital ajans desteği almak için Istcode 360 derece ajans hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com