fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji ağları sayesinde birçok farklı sosyal medya platformu, günlük hayatımızı keyifli hale getiren ve basit işlerimizi çözmemize yardımcı olan bir hale geldi. Sosyal medya platformlarının geliştiği ve yeni trendler ile büyüdüğü her yeni gün, markalar için de hesaplarını yönetmek ve doğru stratejiler geliştirmekte önem arz ediyor. İyi bir internet kullanıcısı olmak marka hesap yönetimi için yeterli bir donanım demek değildir. Belli kriterler ve pazarlama bilgisine sahip olmak bu konuda etkilidir. Örneğin rakip analizleri ile işletme hesabına yön vermek, iyi bir sosyal medya yönetimi için gereklidir.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi nedir ya da işletme hesabı nasıl yönetilir gibi bir soru aklınızı kurcalıyorsa, bu sorunuzun cevabını kısaca ama aklınıza yer edecek şekilde dolduralım.

Hesap kontrolü kişisel sosyal medya hesaplarından çok markaların tercih ettiği bir iştir. Markaların hedef kitleye ulaşmak ya da sahip olduğu kullanıcıyı beslemek için kullandığı bir yöntemdir. Hesap yönetimi markaların, dijital pazarlama ile işletmesini büyütmeyi sağlayan bir süreçtir.

Birçok insan tarafından basit gibi görülen bu iş aslında doğru planlanmadığında marka için boşa kürek çekmek demektir. Sosyal medya yönetimi, reklam/dijital ajansları ya da sosyal medya uzmanları ile profesyonel çalışıldığında, markaya iyi ve güçlü dönüşler sağlar.

Nasıl Yapılır?

Doğru yönetim ile işletmenizi bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Dijitalde yer almak ve yatırım yapmak sizi rakiplerinizden öne çıkaracak büyük bir adımdır.

Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı hedef kitledir. Bu konuda ilk belirlenmesi gereken şey hedef kitledir. Hedef kitlenin belirlenmesi tabii ki markanın ürünleri, hizmet grubu, yaş aralığı ile ilgilidir. Hangi sosyal medya platformlarında yer almanız gerektiğini hedef kitleniz belirler. Buna göre o platformlarda yer alır ve o platformlara uygun stratejiler ile ilerlersiniz.

Hedef kitlenizi oluşturduktan sonra markanıza, hedeflerinize ve hizmetlerinize uygun içerikler çıkarırsınız. Kimliğinizi ifade eden renkler ve içerikler ile ilerleyerek sosyal medya stratejinizi oluşturursunuz. Özgün ve yaratıcı içerikler sizi rekabet çemberinde önemli bir yere koyar. Google aramalarında da üst sıralara taşır. İçerik oluşturma sosyal medya yönetiminin yapı taşlarından biridir.

Başarılı bir yönetimin altında iyi bir planlama mutlaka vardır. Oluşturacağınız ve müşterilerinizi etkileyeceğiniz içeriklerin planlanması gerekir. İçeriklerinizin takvim haline gelmesi ve bir uyum taşıması hesap yönetimi için önemli bir konudur.  İyi bir sosyal medya yönetimi/planlama için sosyal medya yönetim araçları ve ajanslarından faydalanabilirsiniz.

Profesyonel içerikler ile işletmenize fayda sağlamak, iyi bir dijital ajans ile çalışmak veya Semantik SEO ile rakiplerinizin bir adım önüne çıkmak isterseniz, info@istcode.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com