fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Dijital Ajans Nedir?

Dijital ajanslar, dijital pazarlama alanları ile ilgili çalışmalar yürüten yeni nesil ajanslardır. Geleneksel reklam ajanslarından farklı olarak çevrimiçi (online) ve dijital mecralarda pazarlama faaliyetlerini sürdüren ajanslar dijital ajanstır.

Dijital ajanslar, mobil uygulama tasarımı, (SEO) arama motoru optimizasyonu; sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklamları, (SEM) arama motoru reklamları ve web tasarım gibi birçok alanda profesyonel dijital pazarlama hizmeti alabileceğiniz iş ortağınızdır.

Dijital Ajans Ne İş Yapar?

Arama motorları, e-ticaret, web sitesi tasarımı vb. birçok alanda hizmet alabileceğiniz bir iş ortağıdır. Ajanlar, birçok alanda hizmet vererek ürün veya hizmet pazarlaması yapar. Markanızı dijital mecralarda pazarlamak için farklı yöntemler ve platformlar kullanırlar.

Geleneksel pazarlama yapan markalar dijital pazarın dinamik yapısına uyum sağlamakta zorlanabilirler. Bu yüzden dijitale yatırım yapmak isteyen işletmeler için profesyonel bir dijital ajans ile çalışmak çok doğru olacaktır.

Dijital Ajansların Hizmet Verdiği Alanlar

Dijital ajanslar, pek çok alanda hizmet sunabilmektedir. Ürün ya da hizmet pazarlaması yapan markanız veya işletmeniz için dijital ajanslar, birçok farklı yöntem ve strateji kullanarak çalışırlar. Dijital ajansların verdiği hizmetler ise şunlardır:

 • Web Tasarım
 • (SEO) Arama Motoru Optimizasyonu
 • (SEM) Arama Motoru Pazarlaması
 • Sosyal Medya Reklam Yönetimi
 • (Google Analytics) Site Trafik Analizi
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Performans Raporları
 • (E-mail marketing) E-posta Pazarlaması
 • (Content Marketing) İçerik Pazarlaması

Ajans ile Çalışmanın Faydaları

Dijital reklam ajansı, markanız veya işletmeniz için doğru mecrada, doğru hedef kitleye doğru şekilde reklam yapılmasını sağlar. Günümüzde internetin ve e-ticaretin yükseldiği dönemde, doğru stratejilerle reklam oluşturmak çok önemlidir.

Geleneksel ajanslardan farklı olarak dijital ajansların yaptığı tüm faaliyetlerin performansı ve geri dönüşümleri ölçümlenebilmektedir. Dolayısıyla dijitalde doğru bir biçimde doğru stratejilerle var olmak markalar ve işletmeler açısından verimli adımlar atmanın en önemli yoludur. Dijital pazarlama stratejileri ile hedef kitlenizi doğrudan belirleyebilirsiniz. Bu sayede reklam bütçelerinizi koruyabilir ve ölçümleyebilirsiniz. Dijital ajans ile çalışmak markanızın pazardaki konumunu güçlendirmenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Dijital Ajans Bütçeleri

Bütçeler alınan hizmete göre değişmektedir. Markanın hacmine göre olması gereken planlama ajans tarafından yapılır ve ona göre bir bütçe belirlenir.

Dijital Ajans Seçerken Önem Verilmesi Gerekenler

 1. Yapmış oldukları pazarlama stratejilerinin kontrol edilmesi.
 2. Ajans portföyüne ve referans olan kurumlara bakmak.
 3. Alınmak istenen hizmetin sağlanıp sağlanmadığının kontrol edilmesi.
 4. Google ile iş ortaklığı yapıp yapmadığının kontrol edilmesi.
 5. Deneyimli ve profesyonel bir ekiple çalışılması.
 6. 360 derece hizmet verilmesi.

Dijital pazarlama stratejisinden, performans analizine tüketici deneyimleri geliştiren 360 derece ajans hizmeti sunan Istcode Dijital Ajans ile dünyayı dijital olarak planlayabilirsiniz. Bu dünyaya dahil olmak, danışmanlarımızla iletişime geçmek için buraya tıklayın. 🙂

Büşra
Büşra