fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Fikrini Hayata Geçir

İş hayatınıza büyük bir katkı sağlayacak bir fikir hayatınızı tamamen değiştirir. Ancak bu fikri aklınızda öylece bırakıp unutmaya terkederseniz, kaybediyorsunuz demektir. Nereden geldiğiniz ya da eğitim seviyeniz önemli değildir. Herkesin aklına mutlaka harika bir fikir gelir. Tek problem çoğu insanın bu fikre aldırış etmemesi ya da hayata geçirecek adımları ertelemesidir.

Dünyanın en önemli buluşunu bulmamış olabilirsiniz. Fakat bizim şu anda yaşadığımız hayat, bir zamanlar sadece bir fikirden ibaretti. Kullandığımız teknolojik ürünler, taşıma araçları, dünyayı tanımakta kullandığımız aletler, aklınıza gelebilecek her şey bir zamanlar sadece fikirdi.

Fikirlere Kurşun İşlemez! -V For Vendetta


Aklınıza gelen bir fikir konusunda kaç defa hiçbir şey yapmadığınızı bir düşünün. Aklınıza gelen her fikir milyonlarca lira kazandıracak diye bir şey yok. Ancak çoğu iş fikri yaşamınızı ve hayat şartlarınızı fark edilebilir ölçüde değiştirebilir.

Şimdi size fikirlerinizi daha verimli kullanabilmeniz için birkaç tavsiye vereceğiz.

  • Bir sisteminiz olsun.
  • İyi olanları seçin.
  • Bir hayat kurun.
  • Fikirlerinizi saklamayın.
  • Korkmayın.


Eski bir söz vardır: “Bir şey bu kadar kolay olsaydı, şimdi herkes onu yapıyor olurdu.”

Girişimcilik artık iş dünyasına has bir terim olmaktan çıktı, bir hayat biçimine dönüştü. Girişimci yaklaşıma sahip olmak için artık bir girişimci olmanıza gerek yok.

Sık sık çevrenizden bir fikri hayata geçirmek için “çok çalışmak” gerektiğine ilişkin sözler duymuşsunuzdur. Oysa, çok çalışmak daha çok risk yönetimi üstlenmek için yerine getirilen yükümlülüktür. Bu yüzden, girişimcilik yolculuğunuzu sürdürmek istiyorsanız mutlaka bu yükümlülüğü yerine getirmenin bir yolunu bulmalısınız.

Dijital gündemden haberdar olmak için Istcode Blog sayfasını takip edebilir ve kreatif dijital ajans desteği almak için Istcode 360 derece ajans hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com