fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Instagram DM İle Satış Dönemi Başlatıyor

Instagram, kullanıcı sayısı ve her gün geliştirdiği özellikleri ile en önemli sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcılar için birbirinden eğlenceli özellikleri uygulamaya entegre eden ve yeni özellikler ile kullanıcıları şaşırtan Instagram, işletmeler içinde önemli bir yere sahiptir. İşletmeler belli bir süredir Instagram üzerinde mağaza nasıl açılır şeklinde arama yaparak, yeni bir satış kanalı oluşturabiliyor. Markalar ürünlerini Instagram sayesinde daha kolay tanıtıp kullanıcılara daha kolay bir şekilde iletiyorlar. Burada hem müşterileri hem de potansiyel müşterileri ile DM aracılığıyla iletişimde kalabiliyorlar. Instagram kullanıcıları da aynı şekilde istedikleri mağazaları ve ürünleri Instagram üzerinden takip edebiliyor. Tek bir link üzerinden kolayca web sitelerine ulaşabiliyor. Şimdilerde ise Instagram’ın yeni özelliği kullanıcılar daha da memnun edecek nitelikte! Instagram DM Üzerinden Direkt Satış Dönemi Başlatıyor.

DM Üzerinden Satış Zamanı Başlıyor

 

İşletmeler, uzun süredir Instagram üzerinden mağaza açarak işletmelerinin ve ürünlerinin reklamını yapabiliyor. Buradan kullanıcıları satış için kendi web sitelerine çekebiliyorlar. Kullanıcılar ise hali hazırda takip ettikleri mağazalar ile DM üzerinden iletişime geçerek beğendikleri ürün ile alakalı bilgi alıp satışını web sitesi üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Instagram’ın yeni entegrasyonu ile işletmeler sadece reklam ve ürün tanıtımı ile kalmayacak. Bu yeni özellik ile DM üzerinden müşterilerine satış yapacak. Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar DM mesajlar üzerinden seçtikleri ürünün ücretini kolayca ödeyebilecek ve ürüne sahip olacak.

DM, mağaza ve müşterilerin sadece iletişime geçip bilgi alışverişi yaptığı bir yer olarak sınırlı kalmayacak. Müşteriler satın aldıkları ürünlerin teslimatlarını da kolayca DM üzerinden takip edebilecektir. Instagram kullanıcıları, Instagram’da bu yeni özellik ile uygulama içinde kalabilecektir. Böylece kullanıcılar tek sayfa içinde işlerini halledecektir. Böylece satıcıyla daha kolay iletişim kurabilecekler. Kullanıcılar beğendikleri ürün ile ilgili, DM üzerinden işletme ile bağlantı kurabilecektir. Kredi kartı entegrasyonu ile de kolayca ödeme yapabilecektir.

Instagram, sadece ödeme ve ürün takip gibi özellikleri değil, kullanıcı için bir e-ticaret sitesinin verebileceği tüm hizmetleri gözeterek bu yeni özelliğini kullanıma sunuyor. Kullanıcılar yeni özellik ile DM üzerinden birçok hizmete ulaşabilecektir. Satışları için tüm iade, değişim, kargo takibi vb. DM üzerinden yapılacaktır.

DM Satış Özelliği Kullanımı Ne Zaman Aktif Olacak?

Intagram açıklamasına göre, bu özelliği ilk olarak ABD kullanıcılarına sunacaktır. Özelliğin ülkemizde ne zaman faaliyete geçeceği henüz belli değil. Ayrıca bu özellikten Instagram’da işletme hesabına sahip nitelikli hesaplar faydalanabilecektir.

Tüketici deneyimleri geliştiren 360 derece ajans hizmeti sunan Istcode Dijital Ajans Blog sayfasını takip ederek dijital yeniliklerden haberdar olabilirsiniz…

istcode
istcode
https://www.istcode.com