fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Istcode İşe Alım Süreçlerinde Yapay Zeka Kullanmaya Başladı

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte, iş dünyasında da birçok alanda yenilikçi yaklaşımlar ve dijital dönüşümler görülüyor. Bu kapsamda, Istcode olarak işe alım süreçlerimizde yapay zeka teknolojisini kullanmaya başladığımızı bildirmek istiyoruz. Bu adımın, işe alım süreçlerimizi daha verimli hale getireceğine ve adaylarımıza daha iyi bir deneyim olanağı sağlayacağına inanıyoruz.

Yapay Zekanın İşe Alım Süreçlerindeki Rolü

Yapay zekanın, işe alım süreçlerinde birçok fayda sağlayacağını düşünüyoruz. İlk olarak, ön eleme sürecinde kullancağımız yapay zeka destekli aday değerlendirme platformu Meetgate ‘i, performans görüşmelerinde de kullanmayı planlamaktayız. Bu sayede, büyük miktardaki başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirerek, en uygun adayları belirlemeyi hedefliyoruz.

Özellikle yoğun iş dönemlerinde bazı görüşmeleri kısa tutmamız gerekebiliyor. Yapay zeka destekli mülakatlar sayesinde adayların yeteneklerini ve uygunluğunu daha objektif bir şekilde değerlendirebileceğimizi düşünüyoruz.

Güvenilirlik ve Verimlilik

Istcode olarak yapay zeka kullanımının getirdiği güvenilirlik ve verimlilik artışının farkındayız. Bu nedenle, işe alım süreçlerimizde yapay zeka teknolojisini titizlikle uyguluyoruz. Ancak, yapay zeka teknolojisinin insan faktörünü tamamen ortadan kaldırmadığını da önemle belirtmek istiyoruz. İşe alım süreçlerimizde yapay zeka destekli kararların insan gözden geçirmesine tabi tutulduğunu ve adayların her zaman adil bir şekilde değerlendirildiğini garanti ediyoruz.

Açık Pozisyonlarımızı Keşfedin

Istcode olarak, işe alım süreçlerimizde yapay zeka kullanmaya başlamış olmanın getirdiği avantajları ve önemli adımları bu blog yazısında sizlerle paylaştık. Siz de kariyerinize Istcode dijital ajans ile devam etmeyi düşünüyorsanız, Kariyer sayfamızdan uzmanlık alanınızı seçerek başvurunuzu tamamlayabilir, sizlerle tanışma şansını hem yapay zeka uzmanımıza, hem de bize tanıyabilirsiniz.

Bekliyoruz 🙂

istcode
istcode
https://www.istcode.com