fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO bir web sitesi için hayati önem taşıyor demiştik. Online sayfanız üzerinde yapacağınız ufak değişiklikler ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Bu 5 kuralı sizler için tekrar inceledik.

5 Temel SEO Kuralı

1) Standart Domain Adres çubuğuna site isminizi “www” olmadan girmeyi deneyin.

Eğer siteniz http://örnek.com ve http://www.örnek.com olarak ikiye ayrılıyorsa sorununuz var demektir. Sitenizde ki linkleri tek sayfa da toplamak. Bunun için Google‘dan gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Konu hakkındaki sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

2) Başlık

Hedeflediğiniz kelimeyi başlığınızda bulundurmak arama motoru için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Hedeflediğiniz alan ile ilgili kelimeleri site içerisinde ki başlıklarda kullanmanız SEO için yararlı olur.

3) İç Bağlantılar

Site içerisinde ne kadar çok iç bağlantı olanağı sağlanırsınız sitenizin daha çok içerisinde dolaşılmasını sağlarsınız bir tür “Örümcek Ağı” gibi düşebilirsiniz. Aynı zamanda siteye gelen kullanıcının aradağını bulması daha kolay olacaktır. Eğer bir E-Ticaret sitesiyseniz alakalı ürün bağlantıları yerleştirdiğiniz zaman arama motorlarının sizin sayfanızı daha fazla taramasını sağlamış olacaksınız.

4) Alt Etiketler

Arama motorları görsellerinizi sonuçlarda yansıtmak için görselinizin alt etiketinde ne yazdığına ve görsel dosyasının ismine bakar. Bu nedenle eklediğiniz görseli ismi ve alt etiketi oldukça önemlidir. Görseli doğru bir şekilde adlandırmayı unutmayın.

5) Orjinal İçerik

Ne tür bir siteye sahip olursanız olun orjinal içerik sitenizin trafiğini arttırmak için bilinen en iyi yol, özgün içerik kullanıcının sitenize güvenmesini ve ilgilenmesini arttırır. Üstelik özgün içeriği hiçbir zahmete girmeden sağlaya bilrisiniz.

Teknoloji her geçen gün gelişsede SEO için bu 5 temel başlık kendini her zaman koruyacaktır. Yazdıklarımız sadece başlıcaları.

Profesyonel bir SEO çalışması yaptırmak isterseniz buradan detaylara ulaşabilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com