fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

SEO Nasıl Yapılır

SEO yararları nedir? Kısaca anlatmak gerekirse: Bir dükkan açtınız ama kepenklerinizi kapalı tutup müşteri bekliyorsunuz. İşte SEO tam da burada devreye giriyor ve kepenklerinizi açıp müşterilere ulaşmanızı sağlıyor.

 

Türkçe’si arama motoru optimizasyonu olan SEO, günümüzde internet siteleri için olmazsa olmaz duruma gelmiştir. Arama motorlarında ilk sıralara gelmek bir web sitesinin kaderini değiştirecektir.

 

Web sitenize yaptıracağınız SEO çalışması ile sitenizin arama motorlarında en üste çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Google SEO çalışması yaparken belli başlıklara dikkat edilmelidir. Site içeriği, yazı m dili, tasarım rengi ve daha pek çok konu öneriler arasında yer alır ve hazırlanırken her birine özen gösterilmelidir.

 

En mutsuz müşteriler en önemli bilgi kaynağımızdır. -Bill Gates

 

SEO Nasıl Yapılır?

 

 Teknik olarak site içi SEO olarak adlandırılır ve çalışmalar tamamen arama motorlarının sitenizi daha iyi tanımasını sağlamaya yöneliktir. Bu yazıda öğrenecekleriniz kısaca şu başlıkları kapsamaktadır:

 

  • Anahtar kelime tanımlama ve yerleştirme.
  • İçerik yazımı için en iyi yöntemler ve anahtar kelime yoğunluğu.
  • Uygun meta veri kullanımları.
  • Sayfa yüklenme hızı ve SEO.
  • URL yapısı.
  • Uygun görsel iyileştirmeleri.

 

SEO zordur ama değerli bir çalışmadır. Diğer çalışmaların hiçbirisi size insanların ne istediğini ve ne aradığını göstermez. Ancak bu çalışmalar grubu bunların hepsini size sunar. Bunun anlamı, e-posta üzerinden gelen trafik değerlerinin yanında en çok artışı sağlayan değerin aramalardan gelen trafik olmasıdır. Bunların dönüşüme uğraması ise çalışmalarınızla ortaya koyduğunuz yaklaşımlarla belli olacaktır.

 

Eğer spam ve diğer yanlış yollar izlenerek yapılmazsa, içeriklerinizi başka sitelerde yayınlamak veya kendi web sitenizde misafir gönderilere yer vermek SEO çalışmalarınıza zarar vermez.

 

Ancak bu konuda dikkatli olmak gerekir. Eğer ürettiğiniz içeriğin tamamen aynısını, sizden daha büyük ve daha çok içeriğe sahip Medium’da paylaşırsanız, bu sizin SEO sıralamalarınızı etkileyebilir.Çünkü Google, öncelikle daha büyük bir otoriteye sahip bir site olan Medium’daki içeriğinizi indeksleyecektir.

 

SEO çalışmaları işletmeleriniz için son derece önemlidir. İşletmenizin bulunabilmesini sağlayacak bu yöntemleri kullanmanız gerekmektedir.

İşletmenizin çok daha iyi bir noktada olmasını istiyorsanız onun için kalbinizi ve ruhunuzu ortaya koymalısınız. Sitenizi SEO uyumlu hale getirmeniz demek müşterilerin ve sitenizi ziyaret edecek potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamanız anlamına gelmektedir.

Detaylı SEO Analizi ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com