fbpx
Contact
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
We wait for coffee
Address: Nish Istanbul Residence, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Youtube SEO Nasıl Yapılır?

YouTube

Bugün geldiğimiz noktada, en fazla tıklanan, en fazla zaman geçirilen video portalı ve sosyal medyanın YouTube olduğu kaçınılmaz. Peki madem durum böyle, madem minik minik gemilerin olduğu, koca bir okyanustan bahsediyoruz, eklediğiniz videolar ile, bu dev havuzda nasıl ön plana çıkacaksınız, nasıl batmadan yüzeyde kalacaksınız? Yani, koyduğunuz videolar, insanlara nasıl ulaşacak? Youtube SEO nasıl yapılır, şimdi bunlar hakkında bilgi veriyor olacağız.

1 – Thumbnail Resimleri

Youtube kullanıcılarının %35 ‘ini etkileyebileceğinizi biliyor musunuz? Yani 100 kişiden 35 kişi sırf koyduğunuz video kapak görseliniz, ilgisini çektiği için sizin videonuza tıklayabilir. Videonuza ekleyeceğiniz kapak görsellerini video içerisinden seçmeniz, görsel kalitesinin düşüklüğüne sebep olacağından, özel kapak hazırlamanızı şiddetle öneriyoruz.

Örnek kapak fotoğrafı nasıl olmalı? Cevabı çok basit.

2 – Video Başlığı

Girdiğiniz her başlık, Youtube’a neyle ilgili içerik ürettiğinizi açıkça beyan eder. Özellikle kullanıcıların sıklıkla kullandığı anahtar kelimeleri, başlıkta mutlaka bulundurun. Hatta mümkünse başlık anahtar kelimeniz ile başlasın.

Dikkat: Tüm başlığı büyük harfle yazmanız size negatif etki yaratır!

3 – Video Açıklaması

SEO uyumlu makale yazmak günümüzde kısmen uzmanlık gerektiren, bambaşka bir konu. Bu makaleler web siteleriniz için ne kadar önemliyse, Youtube video açıklamalarınız da, videonuzun selameti için bir o kadar önemli!

3 başlıkta sıralayacak olursak:

  • Doğal ve özgün olun
  • Anahtar kelimelerinizi açıklama içerisine serpiştirin
  • Link kullanın

4 – Video İsmi

Videonuzu yüklemeden önce, video dosya isminizi mutlaka gözden geçirin. Örneğin Nasıl SEO Yapılır? ile ilgili bir video yükleyecekseniz, dosya isminizin, aşağıda gözüktüğü gibi olmasında fayda var.

5 – Video Etiketleri

Google web sitelerinde anahtar kelimelerin artık önemsiz olduğunu açıkladı. Fakat bu durum, Youtube için hiç de öyle değil! Videolarınıza en az 200 karakter olmak üzere, minimum 20 anahtar kelime ekleyin. Bu sizin konuyla ne kadar ilgili olduğunuzu, açıkca ortaya koyacaktır.

6- Bitiş Ekranları

Videolarınıza ekleyeceğiniz bitiş ekranları ile yeni aboneler kazanabilir, onları diğer videolarınıza yönlendirebilirsiniz. Önemli noktayı gözden kaçırmayın! Video sonlarına ekleyeceğiniz bitiş ekranları, kullanıcının hali hazırda izlediği videodan bir parçayı kapamamalı, kullanıcıya sıkıntı yaratmamalıdır. Aksi taktirde faydası olsun diye yaptığınız bir ekran, tam tersine, sizler için olumsuz bir durum yaratabilir. Bu sebeple, her videonuzun sonuna, daha önceden hazırlayacağınız bir bitiş ekranı videosunu koyabilirsiniz.

Örnek bitiş ekranı

Özellikle kurumsal düzeyde yönetilen hesaplarda Youtube SEO Çalışması profesyonellik gerektiren bir alandır.

Benefiting your business with professional content is a good digital agency If you want to work with or get one step ahead of your competitors with Semantic SEO, info@istcode.com You can contact us at.

istcode
istcode
https://www.istcode.com