fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Google Search Console Nedir?

Google Search Console ya da Google Arama Konsolu, web site sahiplerine sunulan ücretsiz performans ölçümü ve analiz yapan bir hizmettir. Birçok işletme Google Search Console ile web sayfalarında bulunan problemi çözerek performanslarını atırıyor. Konsolu arama motorunda görüntülenme sayınızı artırmak için kullanabilirsiniz. Veya SEO problemlerinizi çözmek ya da iyileştirmek için siz de bu aracı kullanabilirsiniz. Google Search Console nedir ve ne işe yarar merak edilen bir konu. Siz de bu konuları merak ediyor veya araştırıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Google Search Console Nedir?

Google Arama Motoru

Konsol ile web sitenizle alakalı detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. GSC sitenizi geliştirebilmeniz için Google tarafından size ücretsiz olarak verilen bir hizmettir. CSC ile Google’ın web sitenizi nasıl taradığını, web site hatalarını veya dizine eklenip eklenmediği durumları kontrol edebilirsiniz.

Kapsamlı bir SEO aracı olan Google Arama konsolu, bu konuda iyileştirmeler yapmanız için gerekli ve önemli bir araç. Hangi anahtar kelimelerin hangi arama sonuçlarında daha iyi performans gösterdiğini bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz.

Web sayfanız için birçok kullanım aracı sunan Google Search Console sayesinde, arama motoru görünürlüğünüzü arttırabilir ve sunulan araçlar ile daha da büyütebilirsiniz.

Google Search Console Araçları Nedir?

Search console

Google Arama konsolunun size sunduğu araçları etkili kullanabilmeniz, web sayfanızın doğru ve başarılı akışta olması için önemli bir kriter. Arama konsolu web sitenizin stratejik yönünü artıracak. Rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak araçlara maddeler halinde bakalım.

Ön İzleme

Araçların özet bölümü olarak adlandırabileceğimiz bu bölümde performans ve kapsam ya da geliştirme vb. Araçları ön aşamada görebilirsiniz.

Hız

Speed aracıyla Sitenizin hızını kontrol edebileceğiniz ve buna göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Hızında iyileştirmeler yapabileceğiniz Speed aracıyla performansınızı izleyebilirsiniz.

Kapsam

Web sayfanızın kaç tane Google dizinine eklendiğini buradan takip edebilirsiniz. Kapsam aracı ile hata tarama yapabilir veya karşılaştığınız sorunları çözebilirsiniz.

Performans

Performans aracı ile arama sonuçlarında tıklanma oranlarını ve birçok istatistik sonucunu görebilirsiniz. Ortalama tıklanma, konum ve toplam gösterim sırası Performans aracında yer alır. Burada belli tarih aralıklarınıda görebilirisiniz.

Url Kaldırma

Web sitenizde bulunan sayfaları ve Google arama sonuçlarından kaldırabileceğiniz bölüm Url Kaldırma aracı ile gerçekleşir.

Bağlantılar

İç ve dış bağlantılar olarak ikiye ayrılan bağlantılar kısmında; web siteniz içinde en çok bağlantı veren sayfayı görebileceğiniz veya web sitenize link veren dış bağlantıları görebileceğiniz araç bu alandır.

Geliştirmeler

Geliştirmeler, mobil kullanabilirliğinizi ve web verilerinizi denetleyip ya da gerekli iyileştirmeleri gerçekleştirebileceğiniz araçtır.

Profesyonel içerikler ile işletmenize fayda sağlamak, iyi bir dijital ajans ile çalışmak veya Semantik SEO ile rakiplerinizin bir adım önüne çıkmak isterseniz, info@istcode.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

istcode
istcode
https://www.istcode.com