fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Organik Sıralama Nasıl Yükselir?

ok çnnıınWeb sitesi sahibiyseniz, arama motorlarında ilk sıralarda yer almak öncelikli hedeflerinizden biridir. Çünkü yüksek ve organik trafik almak web sitenizin en büyük besin kaynaklarından… Web sitenizin trafiklerini yükseltmek, pazarladığınız ya da kullanıcıya sunduğunuz hizmetin hacmini arttırmakla birlikte bilinirliğinizi de arttırır. Peki organik sıralama nasıl yükselir? Bu soruyu sizin için cevaplandırdık…

Organik Sıralama Nedir?

Organik trafik ya da organik sıralama, arama motorlarında öne çıkmak için herhangi bir ücret ödemeden web sitenizin ilk sıralarda yer almasıdır. Gerçek sıralama üst sıralarda olduğunda, web sayfasına ziyaret çekmek ziyaretçiyi sayfada tutmak daha kolaydır.

Arama Motorlarında Sıralama Neden Önemli?

Arama motorlarının üst sıralamalarında yer almak önemlidir çünkü, ilk sıralamalarda olmazsanız web sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttıramazsınız. İlk sıralamalarda tıklanma sayfası her zaman daha yüksektir. Organik sıralamanız iyi olduğunda, marka bilinirliğinizde artar ve web sitenize daha çok ziyaretçi çekersiniz.

Organik Arama Motoru Sıralaması Nasıl Yükselir?

Tabi ki arama motoru sıralaması nasıl yükselir diye sorduğunuzda çıkacak ilk cevaplardan biri kaliteli içerik olacaktır.

Kaliteli ve özgün içerikleriniz, hedef kitlenizin ihtiyacına yönelik olduğu takdirde size fayda sağlar. İyi bir içerik dijitalde yer almak konusunda bir kriter diyebiliriz. Kaliteli içerik oluşturduğunuzda tıklama ve sıralama oranlarınızda iyileşme mutlaka görürsünüz. Site hızınızı arttırarak ve gerekli organik backlink çalışmaları yaparak da organik trafik elde edebilirsiniz. Bu konuda iyi bir dijital ajans ile çalışabilir ya da profesyonel bir dijital pazarlama uzmanını ekibinize katabilirsiniz.

Ve tabi bir diğer en önemli madde SEO’dur.  Web SEO nasıl yapılır bunu başka bir yazımızda belirtmiştik.  Web sitenizin üst sıralarda yer alması için SEO’yu iyi ayarlamanız gerekli. URL yapısı içerisinde de kullanıcıların yaptığı aramaları referans alarak anahtar kelime geçirmeniz sitenizin öne çıkmasında yardımcı olacaktır. Meta açıklamalarınız da mutlaka SEO’ya uygun olmalıdır.

Kullanıcıların en çok aradığı anahtar kelimeler ile bir yazı hazırlamalısınız. Bu şekilde hazırladığınız içerikler organik sıralamanızı artıracaktır. İçerikte kullanacağınız alt başlıklar, okuyucuların içeriği daha çok okumasını sağlar. Alt başlıklar arama motorlarında ziyaretçinin aradığı içerikle bağlantılıysa öne çıkmanıza da olanak tanır.

Profesyonel içerikler ile işletmenize fayda sağlamak, iyi bir dijital ajans ile çalışmak veya Semantik SEO ile rakiplerinizin bir adım önüne çıkmak isterseniz, info@istcode.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

istcode
istcode
https://www.istcode.com