fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sitelerinin planlanması ve oluşturulması sürecidir. Tasarımcılar, kullanıcı için görsel olarak hoş ve gezinmesi kolay bir deneyim yaratmak için içerik, resimler ve multimedya ile çalışır. Web tasarım nedir ve neyi kapsar? Grafik tasarımdan kodlamaya kadar her şeyi içerir.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sitelerinin harika görünmesini ve sorunsuz çalışmasını sağlayan bir tasarım alanıdır. Grafik tasarım, kodlama ve UX dahil olmak üzere birçok farklı unsuru içeren karmaşık bir süreçtir. Web tasarımı, web sitelerinin hedef müşteri kitlesini yakalamasında çok önemli bir unsurdur. Başka bir deyişle, son derece önemli olmakla birlikte, kullanıcı dostu olmalıdır. Bir web tasarımcısı, düzgün çalışmasını ve göze hoş görünmesini sağlamak için bir web sitesi tasarlamaktan sorumludur. Bu, renk şemasını, grafikleri ve düzen yapısını seçmeyi içerir; sitenin görünümünü ve hissini belirler. Kaliteli bir web sitesi tasarımı yalnızca çekici bir görünüm sağlamakla kalmaz. Müşteriler tarafından görüntülendiğinde bilgilerin kolayca erişilebilir ve anlaması kolay olmasını sağlar.

Web Tasarım Unsurları

Üç ana web tasarım öğesi içerik, düzen ve grafiklerdir. İçerik, web sitenize koyduğunuz kelimeler ve resimlerdir. Düzen, bu öğelerin sayfada nasıl düzenlendiğidir. Grafikler; resimleri, arka plan desenlerini ve renk şemalarını içerir. Bu üç unsur bir araya geldiğinde web sitesi dediğimiz düzeni oluşturur. Bunun dışında ek unsurlar renk, font vb. öğelerdir.

Bir web tasarım ekibi iki unsurdan oluşur: düzenleri ve grafikleri oluşturan bir grafik tasarımcı; sayfayı HTML ve CSS ile kodlayan bir kodlayıcı veya programcı.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Tasarım süreci web tasarımcılar tarafından, web siteleri geliştirmek veya onları çekici hale getirmek için web tasarım programları kullanırlar. Web tasarım, profesyonel web tasarımcılar veya kişisel web sitelerini oluşturmak isteyen kişiler yapar. Web tasarım sürecinde, bir web sitesinin görsel görünümü akılda tutulmalıdır. Ziyaretçilerin dikkatini çekecek doğru renkleri ve kontrastları seçmek gerekir. Metnin öne çıkmasına yardımcı olacak ve görsel yorgunluğu azaltacak renk kombinasyonları ilk adımdır. Son aşama ise piksel mükemmelliğindeki tasarımın akıllı telefonlar veya tabletler gibi birden fazla cihazda kontrol edilmesidir.

Tasarlanacak web sayfa tasarımı öncelikle tasarımcılar tarafından çizilir. Hazırlanan her bir web sayfası, birbiri ile bağlantılı hale gelir. Daha sonra web tasarımı, ekibin yazılım kısmı ile kodlara dökülür.  Geliştiriciler ve programcılar, müşteriler için bir prototip, tasarım ve geliştirme üretmek için web sitesi tasarım yazılımını kullanırlar.

Istcode web tasarım hizmeti istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanır. Bu süreç, hedef kitleniz, hizmet ve ürünleriniz dikkate alınarak oluşur. Istcode web tasarım hizmetleri, web sitesi oluşturma sürecinin etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. Profesyonel içerikler ile işletmenize fayda sağlamak iyi bir dijital ajans ile çalışmak veya Semantik SEO ile rakiplerinizin bir adım önüne çıkmak isterseniz, info@istcode.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

istcode
istcode
https://www.istcode.com