fbpx
Contact
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
We wait for coffee
Address: Nish Istanbul Residence, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Digital Transformation

Modern teknoloji ve dünyanın gelişmesi ile ihtiyaçlara imkan ve erişim çevrimiçi olarak giderilmeye başladı. Belli bir süredir farkında dahi olmadan bu gelişen teknolojilere adapte oluyor, değişimin içinde olduğunu anlamıyoruz. Dünyada, bugüne kadar birçok değişim birçok devrim yaşandı. Kimi kalıcı kimi geçişi izler bıraktı dünyada. Dijital dünya hayatımıza girdiğinde ise gelişmeye, dönüşmeye ve insanları da beraberinde dönüştürmeye devam etti. Dijital dönüşüm ile var olan iş modelleri değişmeye başladı. Bu değişimler hayatımızı oldukça etkiledi.

Dijital Dönüşüm Nedir?

Var olan teknolojiler ile iş modellerini dijital hayata geçirmek, dijital dönüşüm olarak açıklanabilir. Bu sayede iş için gerçekleştirilmesi gereken faaliyetler teknolojik kanallar ile yönetilerek daha büyük bir verim alınmasını sağlar.

Aslında bakarsanız bunu sadece iş modelleriyle sınırlandırmak çok doğru olmayacak ya da eksik kalacaktır. Çünkü dijitalleşen en başta insanın kendisidir. Geri kalan ve dijitalleşen her şey buna bağlıdır. Eğer insanın kendisi dijitalleşme ve hayatlarını buna adapte etmese, merak etmese ve geliştirmek için uğraşmasa digital iş modelleri ya da dijital dönüşüm gerçekleşmezdi.

Dijitalleşmenin avantajları tabii ki oldukça fazla. Kişilere ulaşma, verilere erişme, iletişim kurma ve etkileşime geçmek dijital sayesinde daha verimli ve hızlı bir hal aldı.

Dijitalde Yer Almak

Dijitalde yer almak ve bu dönüşüme ortak olmak en başta markalara fark yaratan bir nokta. Hangi sektörde yer alırsanız alın artık dijitalde yer almanız gerekiyor. Dijitali aktif olarak kullanmayı ve satış elde etmeyi bir yana bırakın. Sizin hakkınızda bilgi almak isteyen bir kullanıcı sizi dijitalde göremediğinde güvensizliğe kapılıyor ve sizi ghostluyor. Böylece kendinizi gerçekte var etmek  oldukça zorlaşır. Bu sebeplerde markaların dijitalde yer almasını önemli kılıyor.

Dijital Dönüşümü Yönetmek

digital transformation ile birlikte gelişen teknolojilerin iş modellerine, sektörlere ve hayatımıza entegre olmasıyla, belli zorluklar ve yönetme problemleri ortaya çıktı. Özellikle teknolojik yenilikler ile daha sonradan tanışan jenerasyon. Geç adaptasyon yaşayan x ve y kuşağı z kuşağına göre bu konuda daha pasif kaldı.

Dijital dönüşümün bitmeyen ve sürekli devam ettiğini belirtmiştik. Bu dönüşümü anlayamayan ya da yetersiz kalan kişilerin süreç içerisinde yok olmaması için sektörlerinde yönetim desteği almaları kendileri için daha doğru olacaktır.

You can follow Istcode Blog to get news about the digital agenda and new developing technologies; 360 degrees for all your creative and digital works digital agency You can benefit from our service.

istcode
istcode
https://www.istcode.com