fbpx
İletişime Geç
info@istcode.com
Tel: 0 212 806 26 33
Tel: 0 850 933 39 88
Kahveye bekleriz
Adres: Nish İstanbul Residance, C Blok, D:153
Bahçelievler/Istanbul

Google, Maksimum Performans kampanyaları için yapay zeka destekli 6 yeni özelliği duyurdu

Google Ads, Maksimum Performans kampanyaları için yapay zeka destekli altı yeni özelliği kullanıma sundu.

  • Müşteri Değeri modu: Beta sürümdeki bu yeni PMax özelliği, yüksek değerli müşteriler edinmek için satın alma dönüşümü hedeflerini kullanan PMax reklamverenlerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Artık Search Ads 360 reklamverenleri için yeni müşteri edinme hedefleri mevcut.
  • Müşteriyi elde tutma hedefi: Yine beta aşamasında olan bu PMax özelliği, yapay zeka tarafından keşfedilen davranış kalıpları üzerine kurulu hedefli stratejilerin kullanımı yoluyla kaybedilen müşterileri geri kazanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
  • Ayrıntılı demografik bilgiler: Yaş ve cinsiyet gruplarına ilişkin veriler şu anda yayınlanıyor. Bunu  hedef kitle analizlerinde bulabileceksiniz . Belirli grupları daha iyi hedef alan reklamlar oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
  • Bütçe ilerleme hızı bilgileri: Gerçek zamanlı harcama takibini, mevcut ve öngörülen harcamayı görebileceksiniz ve dönüşüm performansını tahmin edebileceksiniz. Google bunun, stratejik bütçe değişiklikleri için potansiyel alanların belirlenmesine yardımcı olacağına inanıyor.
  • Hesap düzeyinde IP adresi hariç tutmaları: PMax reklamverenleri artık belirli IP adreslerini (örneğin şirketiniz) hariç tutabilir, böylece istenmeyen reklam etkileşimleri nedeniyle boşa harcanan bütçe azaltılabilir.
  • Nihai URL genişletmesi: Beta sürümündeki bu yeni PMax özelliği, Google’a göre “nihai URL’nizi web sitenizdeki daha alakalı bir açılış sayfasıyla değiştirmenin daha güçlü sonuçlar verip vermediğini” test etmenize olanak tanır. “Nihai URL genişletme denemesine katılmak, trafiğinizi bölecek ve bütçenizin bir kısmını bu özelliği test etmeye ayıracak ve orijinal kurulumunuzla birlikte sonuçları izleyecektir.”

Maksimum Performans kampanyalarına yönelik bu altı yeni AI özelliğinin kullanıma sunulması, Google Ads‘in reklamverenleri başarıyı artıracak gelişmiş araçlar ve analizlerle destekleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. İster yüksek değere sahip müşteriler kazanmak, ister kaybedilen müşterilerle yeniden etkileşim kurmak veya kampanya performansını optimize etmek olsun, bu özellikler reklamverenlere günümüzün rekabetçi dijital ortamında bir adım önde olmak için ihtiyaç duydukları yetenekleri sağlar. Reklamverenlerin bu yeni özellikleri keşfetmeleri ve yeni bilgiler ortaya çıkarmak ve genel reklam performanslarını ve yatırım getirilerini artırmak için bunlardan yararlanmaları teşvik edilmektedir.

istcode
istcode
https://www.istcode.com